Női szertorna

Hírek

TRA Magyar Bajnokság 2018

Sokak számára ez volt a KEZDET, másoknak a " megmérettetés"!!
Remekeltek az UTE Tornaszakosztály gumiasztalosai a 2018. évi Magyar Bajnokságon!

Idén is megrendezésre került a Gumiasztal Magyar Bajnokság (Dunaújváros) volt a helyszíne. A Szentpétervári Világbajnokság előtti utolsó megmérettetéseként szolgált. 2018.11.03-án reggel 9-kor volt a találkozó.Ezt követően rendben meg is kezdődött a melegítés.
Sajnálatos módon idén elég volt 1 asztal is a lebonyolításához, amit a szövetség biztosított a versenyzők számára.

Szomorúan konstatáltam a klubok érdektelenné válását, és a versenyzők létszámának csökkenését!! Idestova 15 éve minden Magyar bajnokságon jelen voltam de a 2018. évi felettébb letaglózott!!

Az UTE Gumiasztal szakosztálya közel 2,5 éve elindított egy programot az utánpótlás fejlesztésére, és kinevelésére.  Versenyről versenyre minden alkalommal fel tudtunk mutatni olyan versenyzőket, akik újoncként csatlakoztak eme nagyszerű Olimpiai sportághoz. Messze még a cél, de bízom benne, hogy nem oly távoli jövőben újra régi fényében tündököl majd a Magyarországi gumiasztalozás.

Eme kis intermezzo után folytatom a verseny beszámolóját ,értékelését.

A Magyar Bajnokság első  korcsoportja a Kezdő lány volt :
Ebben a korcsoportban összesen 6 fő indult. A versenyzőket az UTE delegálta. Külön szeretnék gratulálni a

• Kiss Vivien,
  • Mikulás Nikolett,
  • Szerpák Flóra

hármasnak, akik életük első versenyén léptek a pontozóbírok elé!
Mikulás Nikolett- et sajnos az újdonság varázsa az első gyakorlatában rabul helyette, és hibázott!
Ez bárkivel előfordulhat még a legnagyobbakkal is! A pozitívum, hogy a második gyakorlatát jól kivitelezte.
Szerpák Flórá-tól 2 jól véghezvitt gyakorlatot láthattunk apró tartáshibákkal, ami a jövőben kijavításra kerül.
Kiss Vivien első Gumiasztal versenyén 2 szép gyakorlattal bekerült a döntőbe,ahol megtartotta jó szokását és megszerezte a 3. helyezést.
Alarcon Camila a selejtező során az elvárásnak megfelelően dolgozott ügyes volt és bekerült a délutáni döntőbe. Itt azonban a  versenydrukk nem feltétlenül a legjobb hatással volt rá, de megszerezte a kiváló 4. helyezést.
Szabó Orsolya a selejtezőt 2 precízen végrehajtott gyakorlattal megnyerte. Ám következett a döntő ahol kisebb megingásoknak köszönhetően a 2. helyet szerezte meg.
Rétfalvi Rita számomra a nap meglepetés embere volt! Látszott rajta, hogy versenyről versenyre összeszedettebb, aminek most meg is lett a gyümölcse! Elődöntőn két jól kivitelezett gyakorlattal mutatkozott be,  ami összeségében a 2. hellyel járt. A döntőben viszont, nem túlzással élete legjobb gyakorlatát mutatta be! A látottak  a bíroknak is elnyerte tetszését és 2018-ban Rétfalvi Rita lett a Kezdő lány korcsoport Magyar Bajnoka.  ( Nem véletlenül kapacitáljuk Rita anyukáját a heti több edzés vállalására!)

A következő korcsoport ahol érdekeltek voltunk az a Junior leány kategória.

Örömömre szolgál, hogy Sári Aliz az UTE kötelékeiben élete első Magyarországi Gumiasztal versenyén vett részt! Aliz életvitel szerint Angliában él és az Angol bajnokságokban bontogatja szárnyit.Közös célunk, hogy a Nemzetközi porondon megmutathassa tudása legjavát. Az elődöntős gyakorlatok szépen kivitelezettek voltak. Apróbb tartáshibával (kéz, lábtartás) ami könnyedén orvosolható. A döntőben magabiztos gyakorlatot láthattunk tőle. Megérdemelten hódította el a Junior Magyar Bajnoki címet.

A FIG Junior korcsoport UTE-s érdekeltjei

• Barsi Levente
  • Csipkereki Máté

voltak.
A fiúk számára ez a verseny utolsó állomása volt  a Szentpétervári korosztályos Világbajnokságra való felkészülésnek.
Csipkereki Máté legutóbbi versenyéből okulva összeszedettebben dolgozott, és jobban kivitelezte gyakorlatait. A döntős gyakorlata kiviteli pontszáma megfelelőek voltak, a jövőben a magaságra és a pontosságra több hangsúlyt kell fektetni. Összességében meg vagyok elégedve a látottakkal.

Barsi Levente a Jabloneci verseny óta egy új gyakorlattal örvendeztette meg a bírókat, és a nézőközönséget. Kötelező gyakorlatában több eddig nem szokott tartáshibát vétett. A második gyakorlatában életében előszőr az előre zsugor duplaszaltó másfél csavart (8 – 3 O, az elem jelölése) mutatta be amit követett 4 duplaszaltó. A nagyobb elemek elvették a figyelmét a kisebb alap szaltók helyes kivitelezéséről. Amik jelentős pontveszteséggel játnak. A döntőben pontosította  gyakorlatát és megszerezte az 1. helyezést.